Czy warto dla SEO zaktualizować Prestashop do 1.7

Każdy posiadacz open source 'owego systemu zarządzania treścią prędzej czy później musi pomyśleć o aktualizacji. W naszym omawianym przypadku będzie Prestashop w wersji 1.6 , którą chcemy podnieść do wersji 1.7. Jest to nowa, rozwojowa, rozbudowywana wersja Prestashop. W nosie ze sobą wiele poprawek i zmian, tym np. bardzo ważne linki kanoniczne w SEO. Nie musimy już kupować dodatkowego modułu. Sama Presta dla administratora wygląda lepiej,  przejrzyściej. Może niektórzy będą potrzebowali chwili aby się przyzwyczaić, ale naprawdę jest lepiej , sprawniej, szybciej. Aktualizację możesz zamówić w firmie 2beecomers Aktualizacja Prestashop 1.6 do 1.7

Prawda i Mity na temat aktualizacji Presty względem SEO i inne.

Prawda na temat aktualizacji Prestashop

  • Szablony z 1.6 nie  działają z Prestashop 1.7
  • Szybsze działanie
  • Przejrzystszy panel administratora
  • Bezpieczniejsza
  • Nowe moduły i aktualizacje będą w końcu wychodzić tylko do wersji 1.7 – Ważne np. przy PAYU, Dotpay i innych modułach zewnętrznych.
  • i wiele więcej plusów

Mity na temat aktualizacji Prestashop

  • Prestashop przestanie działać, to nie prawda. Dalej w internecie działają wersje 1.4 czy 1.5 – Problem może wystąpić gdy serwerownia wyłączy wsparcie dla PHP 7 – na którym opierana jest wersja 1.6 – może to nastąpić dopiero za 5-6 lat – lub wcześniej. Wszystko zależy od serwerowni.
  • Zmienione zostaną ID produktów i zniszczy to powiązanie z allegro/baselinkerem i innymi programami. To mit. Jeśli Agencja sprawnie przeprowadzi aktualizację to wszystko zostanie na swoim miejscu (w tym numerki ID)
  • Zniszczy to pozycje i SEO wypracowane latami. To też mit, tutaj dużo zależy od Agencji, aby linki i wszystko było pokryte 1:1 z starą wersją. Aktualizacja tak naprawdę może nawet poprawić nam pozycję w wyszukiwarce.
  • Łatwiej pozycjonować wersję 1.7 – nie do końca mit. To wszystko zależy także od osoby lub agencji która pozycjonuje. Nie ma jednego utartego schematu na dobre SEO. Znaleźć Agencję SEO możesz np. w katalogu BS market.pl pod tym linkiem eUsługi.  Lub zlecić nam, zobacz nasz cennik seo.

Podsumowanie

Odpowiedź na pytanie czy warto aktualizować Prestashop do 1.7 brzmi TAK. Warto, zważywszy na bezpieczeństwo jakie niesie ze sobą używanie wersji 1.7. Dla SEO również zostały poprawione parametry takie jak linki kanoniczne, szybkość działania, struktura stron. Jeśli boisz się samodzielnie wykonać aktualizację, to w 1 akapcie podałem link do agencji, która również dla mojego sklepu wykonała aktualizację i wszystko działa jak należy, a mam sklep powiązany z allegro, ceneo, baselinker, emag. Powodzenia w świecie w eCommerce!