Określenie „Backlink” bardzo często funkcjonuje w świecie pozycjonowania stron internetowych. Dzieje się tak, albowiem jest to jeden z podstawowych elementów, który wpływa na ranking naszych serwisów internetowych. Czym jest Backlink? Dziś odpowiemy na to pytanie i dokładnie przenalizujemy wszystkie kwestie związane z tym słowem. Zapraszamy!

Zacznijmy od tego, czym jest Backlink?

Backlink to nic innego jak odnośnik odwołujący się do naszej strony internetowej. W prostym tłumaczeniu jest to link, który ma prowadzić do naszej strony internetowej. Zasada w pozycjonowaniu jest bardzo prosta. Im więcej backlinków prowadzi do naszej strony internetowej, tym wyższa może być nasza pozycja w wyszukiwarce Google. Oczywiście jest to sporym spłyceniem, ponieważ dzisiejsze standardy wyszukiwarki Google nakładają na nas wiele istotnych restrykcji związanych z linkami, które mają prowadzić do naszej strony internetowej. Niemniej jednak, dobry Backlink to nadal podstawa skutecznego pozycjonowania. W dużym stopniu zmieniła się jednak forma pozyskiwania wszelkich Backlinków, po które sięgamy w sieci. Dziś dobry Backlink kosztuje, skutkiem czego każdy z nas poszukuje tanich i dobrych ofert na pozyskanie dobrych jakościowo Backlinków, czyli linków do naszej strony www. Dobry jakościowo link to też szansa na podniesienie swojego Domain Ratingu.

Backlink – jak pozyskiwać linki do swojej strony www?

Metod pozyskiwania Backlinków jest bardzo dużo. Najbardziej podstawowym jest pozyskiwanie linków z darmowych platform społecznościowych czy informacyjnych, które mają określone profile. Inni korzystają z bardziej zaawansowanych form, takich jak marketing szeptany czy tworzenie blogów na platformach blogowych, które udostępniają możliwość umieszczenia Backlinków w swoich postach. Możemy także skorzystać z platform do pozyskiwania linków, które wymagają konkretnych płatności za każdy Backlink, który chcemy pozyskać z określonego serwisu. Na dzień dzisiejszy jest to najdroższa, aczkolwiek wydaje się, że najbardziej skuteczna metoda ku temu, aby pozyskać wartościowy Backlink, który wpłynie pozytywnie na nasze miejsce w rankingu.  Dla osób mających spory kapitał i czas, polecane jest także szukanie we własnym zakresie Backlinków na określonych stronach internetowych, które interesują nas pod względem swoich parametrów. Uzyskując indywidualną ofertę na Backlink, jesteśmy w stanie zoptymalizować koszt pozyskiwania linków. Tym bardziej w momencie, gdy dana firma posiada szeroką ofertę serwisów, z których możemy pozyskać wartościowe Backlinki. Przy większych zamówieniach często możemy negocjować wiec kwoty, czego nie zrobimy poprzez platformy do pozyskiwania linków w sieci.